Jak używać strony konkursu?

Krótka notatka jak nie pogubić się we wszystkich zakamarkach naszej strony (dla uczestników konkursu).

Drogi Uczestniku,

Na początek omówię Ci jak wygląda typowa interakcja ze stroną podczas kolejnych etapów konkursu.

  1. Aby zacząć musisz utworzyć nowe konto, link "Utwórz nowe konto" znajdziesz po lewej stronie gdy już nasze konkursy będą dostępne. Procedura rejestracji jest 2 stopniowa, najpierw podajesz "nick" i adres swojej poczty elektronicznej. Pełne dane osobowe są wymagane już na tym etapie. Zwróć proszę uwagę na konieczność potwierdzenia zapoznania się z obowiązkiem informacyjnym oraz poprawnie przepisz literki i cyferki z obrazka. Teraz moderator ma czas (maksymalnie 24 godziny) na weryfikację Twojego konta i przesłanie Ci maila. W drugim etapie odbierasz email ze swojej skrzynki pocztowej i za pomocą specjalnego linku (adresu) podanego w liście potwierdzasz swoje konto. Na tym etapie musisz wymyślić i podać hasło do swojego nowego konta.
  2. UWAGA: jeśli masz mniej niż 18 lat to system zablokuje Ci dostęp do testów do czasu aż wgrasz podpisaną przez rodziców zgodę na uczestnictwo. Więcej na temat zgody przeczytasz na stronie o Polityce Bezpieczeństwa Danych Osobowych. Zgodę możesz od razu wgrać podczas zakładania konta lub w dowolnym momencie po zalogowaniu w zakładce "Moje konto"->Edytuj.
  3. Po zalogowaniu się na naszej stronie masz do wyboru dwa konkursy tematyczne, na pasku górnego menu możesz kliknąć nazwę konkursu i przejść do zadań. Znajdziesz tam krótki opis testu oraz regulamin danego konkursu. Kliknij na "Akceptuję regulamin, zaczynam test" aby zacząć. Między pytaniami możesz swobodnie nawigować i rozwiązywać je w dowolnej kolejności. Ważne jest abyś klikając "Zakończ" pamiętał, że to zakończy quiz definitywnie (bez możliwości poczynienia dalszych poprawek). Specjalne okno dialogowe będzie Ci o tym przypominało. Czas testu jest limitowany, będzie Ci o tym przypominał zegar umieszczony nad aktualnym pytaniem. Test w konkursie gospodarki przestrzennej trwa 20 minut, a w konkursie geoinformatyki 30 minut.
  4. Po zakończeniu quizu wyświetli się podsumowanie odpowiedzi wraz z sumą uzyskanych punktów. Przyznane punkty w każdej chwili możesz sprawdzić w zakładce "Moje punkty" a wyniki z testu są zawsze dostępne w zakładce "Moje konto"->"Moje wyniki".

Na koniec garść ważnych uwag ogólnych:

  • Menu po lewej stronie jest widoczne tylko po przejściu na stronę główną. Zanim zaczniesz rozwiązywać zadania, zapoznaj się z materiałami jakie można znaleźć w tym menu.
  • Jeśli zostawisz naszą stronę samą na 10 minut to zostaniesz automatycznie wylogowany, możesz się ponownie zalogować i kontynuować test, ale czas wylogowania nie będzie doliczony do czasu testu.
  • Do rozwiązania testu używaj zawsze pojedynczego okna przeglądarki, otwierając więcej okien (np.: z kilkoma pytaniami na raz) ryzykujesz, że zamkniesz test nie zatwierdzając niektórych swoich odpowiedzi.
  • Jeśli wydaje Ci się, że coś na stronie nie działa jak powinno napisz email na adres: strona_gik "małpa" mini.pw.edu.pl .
  • Jeśli uznasz, że w jednym z Twoich pytań jest błąd i zostałeś przez ten błąd źle oceniony, zgłoś reklamację na stronie z wynikami (rozwijane pole pod treścią zadania). Krótko opisz na czym Twoim zdaniem polega błąd.
  • Jeśli zapomnisz hasła, system może Ci wygenerować nowy link dostępowy, który jest przesyłany na pocztę elektroniczną. Za jego pomocą ustawisz sobie nowe hasło. Wystarczy podać swój login i gotowe.

Powodzenia,

Administrator.